Platform (The Platform) 1080P Türkçe Dublaj İndir
Platform (The Platform) 1080P Türkçe Dublaj İndir

Platform (The Platform) 1080P Türkçe Dublaj İndir

Platform (İspanyolca: El hoyo), dağıtımcılığını Netflix’in üstlendiği korku, gerilim ve bilimkurgu temalı film. Goreng, platforma sigarayı bırakmak ve...

Platform (İspanyolca: El hoyo), dağıtımcılığını Netflix’in üstlendiği korku, gerilim ve bilimkurgu temalı film.

Goreng, platforma sigarayı bırakmak ve hapishaneden alacağı diplomayı düşünerek kendi isteği ile girer, fakat sistemin nasıl çalıştığını bilmemektedir. Uyandığında oda arkadaşından sistemin ne olduğu ne nasıl çalıştığını öğrenir.

“Delik” adlı hapishanede yerleri 30 günde bir rastgele değiştirilen mahkumlar 1. kattan 333. kata kadar ikişerli olarak odalarda tutulmaktadır. Ayrıca, mahkumlara bir eşya seçme hakkı tanınır. Goreng Cervantes’in Don Kişot romanını seçer.

Hapishaneye girmeden önce herkese en sevdiği yemek ve yanında getirmek isteyeceği bir şey sorulur. Kişilerin en sevdiği yemek platformun menüsüne eklenir ve kişiler istedikleri bir eşyayı yanlarında alarak hapishaneye girerler. Odaların ortasında bir boşluk bulunur ve bu boşluktan günde bir kez yemek iner. Üst kattakiler istediklerini yiyebilirken aşağı doğru indikçe arta kalan yemekler alt katlara indirilir. Herkesin kendisine yetecek kadar yemesi durumunda herkesin doyacağı kadar yemek platform tarafından verilir, fakat herkes kendisi için gerekenden fazlasını yediği için alt kattakilere yemek kalmaz. 30 günün ardından yerleri değiştirilen mahkumlar bir önce kaldıkları kata göre daha fazla yeme eğilimindedirler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *