Coco 1080P Türkçe Dublaj İndir
Coco 1080P Türkçe Dublaj İndir

Coco 1080P Türkçe Dublaj İndir

Coco, Pixar Animation Studios tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Walt Disney Pictures tarafından piyasaya sürülen 2017 çıkışlı Amerikan 3D bilgisayar animasyonu müzikal fantastik filmdir. Lee...

Coco, Pixar Animation Studios tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Walt Disney Pictures tarafından piyasaya sürülen 2017 çıkışlı Amerikan 3D bilgisayar animasyonu müzikal fantastik filmdir. Lee Unkrich’in orijinal bir fikrine dayanan film, Unkrich ile Adrian Molinatarafından yönetildi. Filmin hikâyesinde yanlışlıkla ölüler ülkesine götürülen Miguel Rivera adlı 12 yaşındaki bir çocuk ele alınmaktadır ve burada ölü olarak bulunan ve müzisyen olan büyük-büyük babasının canlı olarak yaşadığı aileye geri dönmesi istemektedir.

Filmin konsepti, Ölüler Günü adlı Meksika tatiline dayanmaktadır. Film; Unkrich, Jason Katz, Aldrich ve Molina’nın bir hikâyesinden Molina ve Matthew Aldrich tarafından yazıldı. Pixar, 2016 yılında animasyonu geliştirmeye başladı; Unkrich ve filmin ekibinden bazıları ilham için Meksika’yı ziyaret etti. Pixar’ın daha önceki animasyon çalışmalarında da yer almış olan Michael Giacchino, filmin müziğini besteledi. Anthony Gonzalez, Gael García Bernal, Benjamin Bratt, Alanna Ubach, Renée Victor, Ana Ofelia Murguía, ve Edward James Olmos animasyonun oyunca kadrosunda yer aldı. 175-200 milyon dolarlık bir maliyetle dokuz basamaklı bir bütçeye sahip ve oyuncu kadrosu tamamı Latinlerden oluşan ilk filmdir.

Coco, 20 Ekim 2017’de Morelia, Meksika’daki Morelia Uluslararası Film Festivali’nde ilk defa gösterildi. Meksika’da Día de los Muertos’tan önceki haftasonunda sinemalarda yayımlandı ve ülkedeki tüm zamanların en yüksek hasılat yapmış filmi oldu. 22 Kasım 2017’de Amerika’da gösterildi ve dünya çapında 554 milyon doları aşan hasılat elde etti. Film; animasyon, seslendirme, müzik, şarkılar, duygusal öykü ve Meksika kültürüne olan saygı açısından olumlu eleştiriler aldı. Ayrıca birçok ödüle layık görüldü, National Board of Review tarafından 2017 yılının en iyi animasyon filmi seçildi ve Critics ‘Choice Film Ödülü ve En İyi Animasyon Filmi dalında Annie Ödülü’ne aday gösterildi. Ayrıca 75. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Uzun Metrajlı Animasyon Film ve En İyi Orijinal Şarkı (“Beni Hatırla”) dallarında aday gösterildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *