Bulut Atlası Türkçe Dublaj İndir
Bulut Atlası Türkçe Dublaj İndir

Bulut Atlası Türkçe Dublaj İndir

Bulut Atlası (özgün adı: Cloud Atlas) 2012 Alman-Amerikan ortak yapımı. Wachowski kardeşler ve Tom Tkywer tarafından yazılan ve yönetilen dram ve bilim-kurgu filmi. David Mitchell 2004...

Bulut Atlası (özgün adı: Cloud Atlas) 2012 Alman-Amerikan ortak yapımı. Wachowski kardeşler ve Tom Tkywer tarafından yazılan ve yönetilen dram ve bilim-kurgu filmi. David Mitchell 2004 yılında yayımlanan filmle aynı ismi taşıyan romanından sinemaya uyarlanmıştır. Film sıra dışı geriye dönüş ve ileriye atlama teknikleriyle farklı dönemlerde yaşamış altı ayrı karakterin öyküsünü anlatır.[3] 4 yıllık yapım süreci boyunca bir takım mali sorunlarla karşılaşan film, 102 milyon dolarlık bütçesiyle tüm zamanların en maliyetli bağımsız filmlerinden biridir. Yapımı 2011 yılının Eylül ayında, Almanya’da bulunan Babelsberg Stüdyolarında başlanmıştır.

Filmin galası 9 Eylül 2012’de Toronto Uluslararası Film Festivalinde yapıldı. 26 Ekim 2012’de ise Türkiye, Avrupa ve Kuzey Amerika’da gösterime girdi.

Eleştirmenleri kutuplaştıran film, birçok En İyi Film ve En Kötü Film listesinde yer aldı. 2013 yılı Altın Küre Ödüllerine En İyi Müzik dalında aday gösterildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *