1408 (2007) 1080P Türkçe Dublaj İndir
1408 (2007) 1080P Türkçe Dublaj İndir

1408 (2007) 1080P Türkçe Dublaj İndir

1408, Stephen King’in aynı adlı kısa hikâyesinden uyarlanan sinema filmi. Mike Enslin doğaüstü olayların yaşandığı iddia...

1408, Stephen King’in aynı adlı kısa hikâyesinden uyarlanan sinema filmi.

Mike Enslin doğaüstü olayların yaşandığı iddia edilen yerleri araştıran ve bunlarla ilgili kitaplar yazan bir yazardır. Son kitabı “en korkutucu on otel” çıktıktan sonra aldığı bir kartta New York’taki Dolphin otelinin 1408 (rakamların toplamı 13’tür) numaralı odasına hiç gitmemesi konusunda bir uyarı görür. Çocuğunu kanser nedeni ile kaybettikten sonra eşinden de ayrılmış olan Enslin aslında Tanrıya ve doğaüstü olaylara inancını yitirmiş ve bunların fos çıktığını göstermek isteyen bir yapıya sahiptir.

Nihayetinde oteli oda için arar, lakin odanın dolu olduğu yanıtını alır. Israrları karşısında otele gider ve otel müdürü ile görüşür. Bir kısmı doğal yolla, bir kısmı da intihar benzeri olaylarla olmuş 56 ölümün bu odada olduğunu öğrenir. Müdürün ikna çabaları yetmez ve Mike odaya yerleşir.

İlk başta her şey normal gözükmesine karşın bir müddet sonra olaylar başlar. Başta bunların bir kandırmaca olduğunu düşünse de sonra kaçmaya çalışır. Ama çıkış yoktur.

Bir ara kurtulduğunu sansa da, yine kendini otel odasında bulur. Zaman zaman ölen kızı Katie ile de karşılaşır ve olay trajedi ve korku arasında seyreder. Nihayetinde odayı aleve vermesi ile çıkışı bulacaktır ama olayların zihninde değil gerçekte de yaşandığını öğrenecektir.

Not: Filmin 3 farklı sonu vardır. Odayı aleve verip camı kırdıktan sonra bir patlama gerçekleşir. Bu patlamadan sonra:

  1. Mike ölür ve cenazesi yapılır. Otel müdürü Mike’ın eşyalarını bir koli içerisinde eski eşine vermek ister ama eski eşi kabul etmez. Müdür arabaya bindiğinde ses kayıt cihazındaki konuşmaları merak eder ve dinlemeye başlar. O sırada dikiz aynasına bakar ve Mike’ın yanmış yüzünü görür. Mike’ın ruhu ise otel odasındadır.
  2. Mike’ı itfayeciler kurtarır. Bir süre hastanede kaldıktan sonra eski eşiyle birlikte evini toplamaya giderler. Eski eşi elindeki koliyi başka odaya götürürken Mike ses kayıt cihazından Katie ile konuştuğu bölümü açar, eşi şaşkınlıktan elindeki koliyi düşürür.
  3. Mike ölür ve Mike’ın odadan çıktığını zannetiği bölümde yaşadıklarını kaleme alıp postaya verdiği yazısı filmin sonunda patronuna ulaşır.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *